PORAŻKA NASZYCH ZESPOŁÓW.
Dodane przez michben dnia 02/02/2011
Niestety zarówno w 3 lidze jak i w juniorach starszych koszykarze Eugeniusza Smolichy poniesli porażkę. Najpierw ulegliśmy w Gliwicach Gtk po dogrywce. Mecz w regulaminowym czasie został zakończony celnym rzutem Mateusza Pawlika (35 pkt) za trzy punkty dając nam dogrywkę. W dodatkowym czasie niestety wygrał bardziej doświadczony zespół GTK.
We wtorek w juniorach starszych zagralismy ze Smykami z Prudnika. W pierwszym spotkaniu przegralismy u siebie 9 cioma punktami. W rewanżu więc wszystko było możliwe. Rzeczywistość zweryfikowała inaczej nasze szanse. Przegraliśmy 88-73, wynik troszkę nie odzwierciedla przebiegu spotkania bowiem nasi w czwartej kwarcie pomimo 5 fauli Pawlika doszli prudniczan na 3 punkty. Najwięcej punktów zdobył Pawlik (23), Balon (20) i Drost (15)....
Koszykówka Katowice juniorzy starsi

Z relacji trenera Eugeniusza Smolichy dowiedziałem się, że podeszliśmy do meczu z nastawieniem na wygranie. Po dobrym początku zaczęły się problemy od 2 kwarty. Gralismy agresywnie kryjąc rywala na całym boisku.
W drugiej połowie sędziowie zdjęli Mateusza Pawlika i później Łukasza Drosta. Pomimo tego nasi nie poddali się i oddali sporo potu na boisku.

Smyk: Madziar 23, Kulicki 19, Zieliński 11,Bolibrzuch 11,Oleksy 8,Sopata 8, Urbański 6, Chadryś 2
UKS: Pawlik 23 (3),Balon 20 (1), Drost 15 (2),Bujoczek 6,Kalinowski 3 (1), Polonek 2, Wistuba 2

Nie chciałem tego mówić wcześniej, ale niestety przegrywając u siebie w znaczny sposób pozbawiliśmy się szans na awans. Prudnicka hala jest niezwykle trudna do zdobycia, dodatkowo gościnność sędziowska tego miejsca jest ogólnie znana. Ogólnie na stronie nigdy nie komentuję pracy sędziów bowiem uważam że w 99% spotkaniach jest ona naprawdę dobra i uczciwa, ale w Prudniku jest zawsze że tak powiem specyficznie. Nie zmienia to faktu, że Smyki były od nas sportowe lepsze w dwumeczu i życzymy im awansu do ścisłego finału.

Nasz sezon w juniorach starszych się zakończył i myślę, że można uznać go za udany. Paru chłopaków kończy okres gry młodzieżowej: Łukasz Drost, Borys Balon, Dominik Jacaszek, Grzegorz Główka i Tomasz Smolicha. Zobaczymy co będzie za rok, myślę że można optymistycznie patrzeć na przyszłość. Gratuluje trenerowi i zawodnikom.