INAUGURACJA SEZONU SENIORÓW.
Dodane przez michben dnia 11/06/2010
Niestety nasi seniorzy srogo zapłacili za brak doświadczenia przegrywając z AZS Gliwice 53-89. Przeciwnik juz od pierwszych minut wykorzystywał nasze błędy w obronie trafiając wielokrotnie za 3 punkty oraz wyprowadzając łatwe kontry. Już do połowy uzyskali przewagę 16-55 a prym wiedli doświadczeni Damulewicz i Donigiewicz. Najwiecej punktów w naszej druzynie zdobył Pawlik (22), Drost (13) oraz Bujoczek (8)...
Pomimo bardzo wysokiej porazki mozna powiedzieć, że przegraliśmy z twarzą. Od pierwszego gwizdka drugiej połowy przejeliśmy kontrolę nad tempem gry. Gliwiczan uśpiło wysokie prowadzenie i chyba troszkę niedocenili naszych koszykarzy. Agresywna gra, zmienna obrona sprawiała im ogromne problemy ze znalezieniem pozycji rzutowych dzięki czemu wygraliśmy 3 ćwiartkę 15-8. Obudził się wreszcie Pawlik, wróciła agresja na deskach. Nie pozwalaliśmy przeciwnikom dominować na deskach jak miało to miejsce w pierwszej połowie. Szkoda, że brakowało precyzji w niektórych zagraniach. Czwarta kwarta również lekko pod nasze dyktando, pawlik wreszcie zaczął trafiać swoje rzuty trzypunktowe, do gry włączył się Drost. Była szansa zejść poniżej 30 punktowej przewagi, ale rutyniarze z Gliwic zaserwowali nam pod koniec meczu zimny prysznic wygrywając ostatnie 2 minuty 10-2.
Pierwsze koty za płoty, zawodnicy zyskali doświadczenie, przestali się bać. Kolejne spotkania nie będą ze słabszymi przeciwnikami, więc trzeba wyciagnąć wnioski z gry.