OSTATNI MECZ MŁODZIKÓW STARSZYCH W SEZONIE.
Dodane przez michben dnia 04/24/2012
Ponownie przeciwnikiem był GTK Gliwice. Niestety styl gry przeciwników wymuszał bardzo wiele błędów na naszych zawodnikach. Obrona na całym boisku przez 40 minut przyspozyła nam niesamowitych problemów. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że Gliwiczanie grali nieco na granicy przepisów broniąc obrona strefową. U nas brakowało Świerczka, co niestety było dość widoczne. W newsie opis spotkania oraz punktacja.
Ja ze swojej strony chciałbym podziękować naszej nowej druzynie za całoroczny wysiłek i zaangażowanie!
Rozszerzona zawartość newsa
UKS 27 Katowice - GTK Fluor-Britam Gliwice 27-141 (5-48, 4-19, 8-38, 10-36)

UKS 27: Turek 12, Kobylarz 6, Majewski 4, Perdek 3, Wnukowski 2, Matras, Turniak, Pinkawa, Walerus, Kopeć, Noczyński;

GTK: Mróz 43, Bratek 26, Keller 21, Morawski 20, Spychalski 8, Bartosz 8, Urbaniak 4, Chrószcz 4, Kupiszewski 3, Matuszczyk 2, Pasella 2, Maciejewski;

Niestety nie udało nam się zakończyć sezonu zwycięstwem. Rywale z Gliwic okazali się zdecydowanie zbyt mocni i ani przez moment nie pozostawili nam złudzeń, kto jest lepszy. Tak wysoki wynik wziął się z jednej kluczowej sprawy - zupełnie nie potrafiliśmy sobie poradzić z pressingiem na całym boisku. Mieliśmy bardzo dużo strat na własnej połowie, które kończyły się łatwymi punktami Gliwiczan spod samego kosza. Zbyt mało wykorzystywaliśmy szybki atak, który bardzo dobrze potrafi wykańczać Marcin Turek (co pokazał dzisiaj kilka razy).

Myślę, że cały sezon możemy uznać za udany. Myślę, że nie należy patrzeć przez pryzmat tabeli (przedostatnie miejsce), tylko przez pryzmat postępów, które chłopcy zrobili. A te postępy są bardzo duże, bo jeszcze we wrześniu mieliśmy problemy z takimi elementarnymi rzeczami jak chwyt piłki czy kozłowanie!!! Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty i jeśli nadal będą tak pracować to zwycięstwa przyjdą same!