WALKA Z LIDEREM GRUPY B W KADETACH.
Dodane przez michben dnia 01/16/2012
Na nic rozegrana całkiem nieźle 1 kwarta. Jaworzno w drugiej części uzyskało przewagę. Ten model powtarzał sie juz w paru innych spotkaniach, co ewidentnie pokazuje, że nasz zespół ma potencjał, ale nie potrafi zagrać skoncentrowani przez 40 minut. Do meczu podeszlismy lekko osłabieni brakiem Piotrka Stuczyńskiego, mielismy za to powrót do składu po dłuższej przerwie Wieczorka. Oby ten utalentowany zawodnik znalazł w sobie motywacje do treningu, bo ma spore mozliwości. Za tydzień gra derbowa z UKS Junior Basket Katowice! W newsie opis meczu trenera Pawła Jankowskiego...
Rozszerzona zawartość newsa
12.01.2012 UKS 27 Katowice - MCKiS Jaworzno I 53 - 82 ( 17-11, 8-29, 16-24, 12-18)
Punkty: Urbaniec 13, Żwiryk 12, Jureczko 10, Matysiak 8, Kempski 4, Wieczorek 4!, Gorgoń 2 oraz Dziura, Nowak, Burkot, Dudek i Puszek.
Najwiecej dla MCKiS: 4.Balcerak-22, 17.Nowak-18, 6.Grzybowski-14, 8.Brakoczy-11.

Drużyna Kadetów trzeci kolejny mecz bardzo dobrze rozpoczyna swoje spotkanie zdobywając prowadzenie. Niestety w każdym z tych meczów w drugiej kwarcie następuje metamorfoza zespołu niezależnie od zestawienia zawodników na boisku. Kolejny mecz przewaga z pierwszej kwarty zostaje zamieniona na sporą stratę do przerwy – tym razem jak się okazało nie do odrobienia. Brak koncentracji, rozluźnienie?
Druga połowa zaczyna się od zrywu gospodarzy i zmniejszenia straty z 15 do 8 punktów. Na tym jednak koniec dobrych informacji. Dalej widoczna zaczyna być przewaga doświadczenia MCKiS I. Zespół gości złożony jest z zawodników rocznika1996 i w starciu szczególnie z rezerwowymi UKS( głownie rocznik 1997) widać różnicę w ograniu i przygotowaniu atletycznym do zawodów. Do końca meczu goście kontrolują sytuację i spokojnie powiększają przewagę.
W zespole gospodarzy całkiem udanie debiutuje( po prawie dwóch latach przerwy od meczów ligowych) w rozgrywkach kadetów Szymon Wieczorek zdobywając cztery punkty.

Przed nami mecz derbowy z UKS Junior Basket Katowice. Chyba nie trzeba tłumaczyć i wszyscy wiedzą co to znaczy grać mecz derbowy?!...