DEBIUT NASZYCH MŁODZIKÓW STARSZYCH W LIDZE.
Dodane przez michben dnia 11/07/2011
Od mocnych wrażeń rozpoczęli zmagania ligowe absolutni debiutanci czyli zespół skompletowany przez trenera Jacka Wróblewskiego w (uwaga!) czerwcu br. Chłopcy trenują razem dopiero trzeci miesiąc, a już w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z pretendentami do mistrzostwa śląska. Do oczywistej tremy naszych chłopków doszło jeszcze spore spóźnienie na mecz i rozpoczęcie zawodów bez prawdziwej rozgrzewki.
Nasza drużyna przegrała wysoko, ale co ważne udało im się wygrać ostatnia kwartę spotkania. Jeszcze pewnie nie raz będą zbierać frycowe,a le na pewno ta ciekawa drużyna będzie robić postępy! W newsie opis meczu oraz skład drużyny. Wkrótce dodamy zdjęcie druzynowe.
Rozszerzona zawartość newsa
MKS Dąbrowa Górnicza - UKS SP 27 Katowice 120-43 (30-8, 53-2, 21-16, 16-17)

MKS: Kępa 24, Piszczatowski 21, Urbański 20, Piasecki 14, Macek 13, Solipiwko 10, Fliśnik 6, Frydrych 4, Pałka 2, Krasnowski 2, Grzegorczyk 2, Łydka 2;

UKS: Matras 14, Świerczek 14, Walerus 6, Pinkawa 4, Kopeć 3, Kobylarz 2, Perdek, Turniak, Turek, Noczyński, Majewski;


Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, którzy od początku narzucili wysokie tempo gry. U naszych chłopaków widać było debiutancką tremę, gdyż dla całego zespołu był to debiut w rozgrywkach ligowych. Sygnał do walki dał Piotrek Matras, po którego celnych rzutach drużyna uwierzyła, że jest w stanie walczyć jak równy z równym z rywalem. W drugiej kwarcie nie mogliśmy poradzić sobie z agresywną obroną rywali, którzy mnóstwo punktów zdobyli z czystych pozycji spod samego kosza. Trzecia i czwarta kwarta to w końcu była gra jaką potrafią nasi zawodnicy. Szybkie i dynamiczne akcje Kuby Świerczka dały drużynie mnóstwo pozytywnej energii, która przekładała się na coraz to lepsze i składniejsze akcje zespołu. Miło było patrzeć jak Sylwek Turniak i Kamil Kopeć rzucają się po bezpańskie piłki, a Kuba Świerczek, Piotrek Matras i Piotrek Walerus rzucają kolejne punkty. Po meczu trener był bardzo zadowolony z postawy naszych chłopaków, gdyż druga połowa, pełna zaangażowania i waleczności, pokazała, że jesteśmy w stanie walczyć z każdym zespołem.

Skład drużyny w sezonie 2011/2012:

1. KOBYLARZ Patryk
2. KOPEĆ Kamil
3. MAJEWSKI Robert
4. MATRAS Piotr
5. NOCZYŃSKI Bartłomiej
6. PERDEK Daniel
7. PINKAWA Jakub
8. SKIERSKI Jacek
9. ŚWIĄTKIEWICZ Marcin
10. ŚWIERCZEK Jakub
11. TUREK Marcin
12. TURNIAK Sylwester
13. WALERUS Piotr

Trener: Jacek Wróblewski