PIERWSZA WYGRANA KADETÓW.
Dodane przez michben dnia 11/04/2011
Z lekkim opóźnieniem przekazujemy relacje z wygranej naszego zespołu kadetów. Dla tych, którzy nie wiedzą, druzyna prowadzona jest przez nowego trenera - Pawła Jankowskiego i stanowi mieszanke klasy sportowej z chłopakami z rocznika `97. Ekipa sie zgrywa, z meczu na mecz jest coraz lepiej. Kształtuje sie również skład druzyny, gdzie wiele zmian, nowych twarzy, na pewno to potrzebuje czasu żeby zafunkcjonować na miarę swoich mozliwości.
Rozszerzona zawartość newsa
Dnia 24.X.2011 drużyna kadetów UKS 27 Katowice odniosła pierwsze w sezonie ligowe zwycięstwo! Ofiarą była drużyna Pogoni Ruda Śląska a wynik końcowy to 70 – 49.

Tak wysoka różnica na koniec nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Drużyna gości walczyła dzielnie dwa razy odrabiając sporą przewagę gospodarzy. Jednak agresywna postawa w obronie przez cały meczy sprowokowała wiele przechwytów miejscowych i błędów ze strony przyjezdnych. Efekty takiej obrony były widoczne szczególnie w czwartej kwarcie którą UKS wygrał aż 27 – 10 a zamęczony przeciwnik kompletnie oddał pole gry.

Co ciekawe para najlepszych strzelców UKS rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych. Jednak zaraz po wejściu zarówno Kamil Kuta(16pkt) jak i Bartosz Matysiak(16pkt) włączyli się w zdobywanie punktów i świetną obronę! Bartek opanował strefę podkoszową. Zbierał większość piłek w obronie i ataku oraz fenomenalnie zablokował kilku rywali. Kamil ciężko pracował na całej długości i szerokości boiska, wywierał presje przy kryciu graczy obwodowych.
Oczywiście nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie postawa obwodowych pierwszej piątki UKS. Coraz lepsza współpraca, dobre krycie na całym boisku zaowocowało w dużą ilość przechwytów i wyprowadzanych szybkich ataków zamienianych na „łatwe” punkty. Tercet obwodowych stanowili Michał Żwiryk(14pkt), Paweł Kubat(12pkt) i Tomek Jabłecki(9pkt).

Gratulacje dla całej drużyny! Sezon jest długi( trwa prawie do końca marca) więc będzie jeszcze wiele okazji aby zaprezentować swoje umiejętności a przy tym przeżyć pozytywne emocje i poczuć smak zwycięstwa! Miejmy nadzieję, że ten pierwszy sukces zdopinguje całą drużynę do ciężkiej pracy na treningach! Szczególnie zawodników, którzy nie zostali wyżej wymienieni. Jest kilka osób o dużym potencjale, które nie zaprezentowały jeszcze pełni swoich możliwości a solidnie trenując z pewnością mogą pomóc tej drużynie w osiąganiu dobrych wyników.

UKS 27 Katowice – Pogoń Ruda Śląska 70 – 49 ( 14:15, 23:9, 6:15, 27:10 )

UKS: Kuta 16(1), Matysiak 16, Żwiryk 14, Kubat 12, Jabłecki Tomek 9, Stuczyński 2, Jureczko 1 oraz Bagiński, Dziura, Nowak, Zamojski, Puszek.

Najwięcej dla Pogoni: Szymczak 12, Gancarz 10, Ucherek 9, Pustelnik 8.