JUNIORZY: UKS SP 27 vs MOSIR CIESZYN
UKS Koszykówka Katowice
Początek meczu bardzo wyrównany. Cieszynianin Kubaczka w pierwszej kwarcie był bardzo aktywny u nas z kolei nieżle grał Jacek i Adaś. Niestety w drugiej kwarcie chłopcy z UKSu po prostu zagrali tragicznie. Liczna ilość start, brak koncentracji i zaangażowania spowodawał że rywal uciekł nam na parę punktów. Sytuacja bardzo podenerwowała trenera Eugeniusza Smolichę. Sposób naszej gry odpowiadał niestety naszej frekwencji na treningach, niestety pewnych spraw nie da się oszukać.

Na szczęście w trzeciej kwarcie klasę pokazał Jacek Czekaj. Tak grającego nie widziałem go dawno, 4 trójki w kwarcie, aktywna defensywa. Jego gra pociagneła cały zespół do wygrania 3 kwarty 27 - 11. Myślę, że Jacek może zagrać jeszcze lepiej, ale pokazał kawał dobrej gry (za wyjątkiem jednej zmarnowanej kontry w sytuacji 2-1).
Czwarta kwarta nie była aż tak prosta jak by to sie wydawało z protokołu. Rywali zdołali sie zblizyć na 6 pkt., ale był to ich łabędzi śpiew. Szybko znowu odskoczyliśmy. Dobrze grał obwód Kamil i Remik zagrali dobrze w obronie. Koso zmazał plame po pierwszej połowie i mogliśmy zobaczyć parę jego przechwytów.

Na pewno trzeba przyznać, że troche brakowało podań pod kosz. Parę razy mozna było lepiej obsłuzyć Wojtka czy Binia. Woojtek szczególnie chetny był do gry 1 na 1 z rywalem i myslę, że mógł spokojnie te pojedynki wygrywać.

Pozostał nam ostatni mecz w Prudniku. Wygrana gwarantuje nam 5 miejsce w lidze. Nie jest to może jakiś szał, ale trzeba się zadowolić tym co mamy i zakończyć ligę wygraną.

W dniach 17-19 czerwca UKS SP 27 Katowice wraz z Śląskim Związkiem Uczniowskich Klubów Sportowych organizuje MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOSZYKÓWKI DZIECI I MŁODZIEŻY „KATOWICE EURO 2011”. Jedną z kategorii jest rocznik 93 więc będziecie mieli okazję się zaprezentować. Więcej informacji u organizatora Artura Mikruty.

W piątek mam nadzieję otrzymać od Was informacje o Berlinie i podejmiemy jakąś decyzję. Proszę porozmawiać też z tymi chłopakami którzy nie przyjdą na trening (maturzyści i kursanci prawa jazdy). W razie braku odzewu z Waszej strony zamkniemy temat i zaczniemy się zajmować czymś innym.