PIERWSZA WYGRANA SENIORÓW.
UKS
Początek meczu był wyrównany, w szeregach Rybnika dobrze prezentował się Krakowczyk, nasi odpowiadali zespołowymi akcjami i szybka grą. Sygnał do ataku dał Tomek Smolicha, który rozegrał po profesorsku pierwszą kwartę. Trafił cztery razy za trzy i świetnie dogrywał piłki do Drosta pod kosz. Dzięki zbiórkom wspomnianego Łukasza mogliśmy wyprowadzać kontry w których brylował Adam Bujoczek i Djamel Benlazereg. Rybniczanie byli dość zaskoczeni przebiegiem akcji. Ale to był dopiero początek. Nasi chłopcy nie zwolnili w drugiej kwarcie. Co więcej do gry włączył się niewidoczny w pierwszej kwarcie Pawlik. Każdy wie do czego zdolny jest Kosta kiedy mu "siedzi" rzut. Djamel i Adaś nie zwalniali tempa i mieli sporo akcji 2+1. Nasza przewaga osiągała nawet 28 punktów.
W trzeciej kwarcie do pracy zabrał się najlepszy strzelec rybniczan Szymon Wzietek, trafił 3 kolejne rzuty za 3 punkty i spowodował, że nasza przewaga zeszła poniżej 20 punktów. Na szczęście mieliśmy Mateusza Pawlika, który potrafił w ważnych chwilach odpowiedzieć celnym rzutem. Djamel odciął całkowicie od gry Wziętka i bez niego zespół z Rybnika nie był tak groźny. W połowie czwartej kwarty przeciwnicy wiedzieli już, że nie wygrają tego spotkania. Na boisku pojawiły się rezerwy a my cieszylismy się pierwszą wygraną w dobrym stylu.
Punkty:
Pawlik 33, Benlazereg 19, Bujoczek 14, Drost 13, Smolicha 12, Wistuba 4, Kosowski 1

W innym meczu AZS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 108 - 78. Także wyniki pokazują, że ciężko przewidzieć kto faktycznie jest kandydatem do awansu. Inną niespodzinką jest pogrom GTK Gliwice. Przegrali w Cieszynie aż 101 - 64. Usprawiedliwieniem dla gliwiczan jest fakt, że w tym samym dniu rozgrywki miała 2 liga i nie mieli wzmocnień z pierwszego zespołu i drużyna boryka się z plagą kontuzji. Ze strony internetowej Zagłębia Sosnowiec można dowiedzieć się, że wobec ostatnich porażek szykują istotne wzmocnienia z Dąbrowy Górniczej w celu uzyskania awansu.