OSTATNIE WYNIKI Z ROZGRYWEK NASZYCH ZESPOŁÓW.
UKS UKS 27 Katowice - UKS Junior Basket II Katowice 43-40 (11-8, 6-13, 8-9, 18-10)

UKS 27: Jureczko 16, Puszek 13, Burkot 8, Kopeć 1, Nowak 1 - Dziki 2, Matras 2, Majewski, Pinkawa, Walerus;

Junior Basket II: Szczołko 9, Łączny 8, Palacz 8, Marciniuk 7, Maroń 5 - Gaborski 3, Płaszczymąka, Tochowicz, Sisulewski;

Kolejne derby Katowic to nie było spotkanie, które stało na najwyższym poziomie. Obie drużyny miały ogromny problem z trafianiem do kosza i z budowaniem składnych akcji. Ale takie spotkania też trzeba potrafić wygrywać i dlatego trzeba pochwalić naszych chłopaków za to, że dzisiejszy mecz zakończyli z tarczą.
Już od początku było widać, że gra z obu stron nie będzie płynna. Mnóstwo niecelnych rzutów, chaos w ataku i dużo strat zwiastowały małą atrakcyjność spotkania. Widać było, że dopiero skończyły się ferie i zawodnicy nie są w najwyższej dyspozycji. Znów brakowało punktów od naszego lidera Kamila Jureczki, który niesamowicie męczył się w ataku, a ilość jego pudeł spod samego kosza była porażająca. W naszym zespole chęciami i zaanagażowaniem najbardziej wyróżniał się Mateusz Puszek, ale niewiele z tego wynikało, gdyż miał on również duże problemy z celnością. Na szczęście zawodnicy Junior Basket II również nie grzeszyli celnością i wynik cały czas oscylował wokół remisu. Czwartą kwartę rozpoczynaliśmy z kilkopunktową stratą. Trener desygnował na boisko piątkę: Puszek, Dziki, Majewski, Jureczko, Kopeć i okazało się to świetnym posunięciem. Ich agresywna obrona zdecydowanie ułatwiła grę w ataku i pozwoliła na odrobienie strat i osiągnięcie lekkiej przewagi, którą utrzymaliśmy już do końca. W końcu obudził się Jureczko, bardzo dobrą zmianę dał Burkot, cały czas parkiet gryzł Puszek i głównie dzięki temu Junior Basket II nie zdołał odrobić już strat. Odnosimy ważne zwycięstwo, które pozwala nam umocnić się na trzecim miejscu w tabeli grupy finałowej B. Co prawda styl nie był najlepszy, ale punkty otrzymuje się za wynik, a nie za efekty wizualne.
Następny mecz nasi chłopcy rozegrają 7.03.2013r., ponownie na naszej hali, a przeciwnikiem tym razem będzie MKKS Rybnik II. Spotkanie rozpocznie się, jak zwykle, o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Młodzicy starsi trenera Pawła Wołk -Jankowskiego
UKS 27 Katowice - KS Pogoń Ruda Śląska 60-55 (19-12, 9-14, 24-11, 8-18)

UKS 27: Sowa 20, Kolek 12, Ściegienny 9, Woźny 5, Stasica 4, Lebieżyński 6, Kuliński 2, Korus 2, Puśledzki, Kudłacik, Jasiak, Skrzydło;

Pogoń: Kołodziej 24, Pustelnik 13, Nowak 5, Żurawski 4, Wygasz 3, Tobaszewski 2, Krzymiński 2, Bielecki 2, Krzymiński, Płaziak;

Młodziczki starsze trenera Artura Mikruty
KS MOSM Tychy - UKS 27 Katowice 60-48 (11-7, 20-10, 14-15, 15-16)

MOSM: Wilk 11, Gąszczak 10, Więckowska 8, Kantor 6, Wróbel 6, Klymeniuk 6, Kiszczak 5, Sojka 4, Wołek 2, Winiarska 2, Kosiecka, Pajor;

UKS 27: Koziara 12, Borzęcka 11, Kruk 8, Kępka 4, Stegman 4, Zaprzałka 4, Wijas 3, Krzywania 2, Kamińska, Wójcik, Smółka, Skowronek;