PORAŻKA W SPOTKANIU DERBOWYM KADETÓW
UKS UKS 27 Katowice - MKS MOS Katowice 51-66 (8-17, 15-10, 16-21, 12-18)

UKS 27: Jureczko 12, Puszek 11, Kopeć 9, Gorgoń 4, Burkot - Kuta 9, Nowak 4, Matras 2, Walerus, Majewski, Dziki, Pinkawa;

MKS MOS: Orpel 28, Koneczny 16, Lewiński 10, Osiecki 4, Kędzior 2 - Karpacz 4, Makowski 2, Komorowski, Brzuchacz, Krawczyk;

Niestety nie udało się naszym chłopakom odnieść zwycięstwa w spotkaniu derbowym. Doznaliśmy zasłużonej porażki w spotkaniu z MKS MOS Katowice.
Po niezłym meczu z 'Hawajskimi Koszulami' oczekiwaliśmy w dzisiejszym meczu jeszcze lepszej gry, ale niestety nic takiego się nie wydarzyło. MOS już w pierwszej akcji wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Przez cały mecz nie potrafiliśmy sobie poradzić z obroną sytuacji pick n' roll, które świetnie rozwiązywał lider gości Błażej Orpel. Dodatkowo nasz zespół był bardzo bierny w obronie i pozwalał przeciwnikom na mnóstwo łatwych rzutów z półdystansu i dystansu. W naszej grze było bardzo mało dobrych momentów. Graliśmy zrywami. Po jednym takim fragmencie w drugiej kwarcie, kiedy Mateusz Puszek zdobył 5 pkt z rzędu zbliżyliśmy się do przeciwników na 4 pkt, ale to było wszystko na co było nas stać w tym dniu. Słabszy dzień miał nasz lider Kamil Jureczko, którego dobrych akcji i punktów bardzo brakowało. Nasza gra była w dzisiejszym dniu bardzo kiepska i MKS MOS zasłużenie wyjechał z Piotrowic z tarczą.
Szansę na rehabilitację nasi chłopcy będą mieli dopiero za 3 tygodnie (28.02.2013). W kolejnym derbowym pojedynku będziemy podejmować UKS Junior Basket II Katowice. Mecz odbędzie się w Gimnazjum nr 19 o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!!!