Gości Online: 1

Zarejestrowanych użytkowników: 67
Najnowszy Użytkownik: AntonioAnini
W NOWYM ROKU KADECI DO PRZODU
UKS UKS Dycha Czechowice-Dziedzice - UKS 27 Katowice 53-67 (10-16, 14-16, 17-19, 12-16)

UKS Dycha: Świerczek 17, Piłot 6, Dzida 4, Wójtowicz J. 4, Błachut 2 - Szwed 10, Wójtowicz P. 8, Skorupka 2, Hoczek, Banaszek;

UKS 27: Jureczko 27, Burkot 10, Puszek 10, Kopeć 9, Gorgoń - Nowak 5, Turek 2, Perdek, Matras, Dziki, Pinkawa, Walerus;

Bardzo udanie zainaugurował nowy rok nasz zespół kadetów. Nasi chłopcy po solidnej grze pokonali na wyjeździe drużynę UKS Dycha Czechowice-Dziedzice.
Początek spotkania ułożył się po naszej myśli. Dobra defensywa zespołowa pozwalała na łatwe kontrataki, które tradycyjnie kończył na punkty Kamil Jureczko. W ataku pozycyjnym dobrze wspierali go Puszek i Kopeć i nasz team szybko uzyskał 10-punktową przewagę. Niestety w drugiej kwarcie coś się w naszej grze zacięło. Nie radziliśmy sobie z obroną strefową przeciwnika i mieliśmy kłopot z szybkim powrotem do obrony. Dodatkowo nie potrafiliśmy wykorzystać naszej przewagi pod koszem, którą stwarzali Burkot, Kopeć i Nowak. Gracze 'Dychy' szybko to wszystko wykorzystali i doprowadzili do wyrównania. Na szczęście wskazówki, które udzielili nasi trenerzy podczas przerwy na żądanie okazały się pomocne i nasza gra wróciła na właściwe tory. Po przerwie stopniowo odbudowywaliśmy naszą przewagę, głównie dzięki bardzo ambitnej postawie w defensywie, którą przypłacili drobnymi urazami Kopeć i Gorgoń. W końcu na deskach zaczęli dominować Burkot i Nowak, ale niestety ich skuteczność nie była w tym dniu najlepsza i ich dominacja nie przekładała się na punkty. Na szczęście wciąż nie do zatrzymania był Jureczko i wynik cały czas był dla nas korzystny. W czwartej kwarcie na boisku pojawili się zmiennicy, którzy spisali się bardzo dobrze i nie pozwolili gospodarzom odrobić strat. Po 40 minutach wynik brzmiał 53-67 i nasz zespół mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.
Kolejne spotkanie rozegramy 24.01.2013. o godz. 16.00 na własnej hali, a przeciwnikiem będzie groźny zespół z Żor. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!