MECZE NASZYCH DRUŻYN W OSTATNICH DNIACH.
UKS UKS Junior Basket Katowice II - UKS 27 Katowice 69-57 (21-21, 21-17, 11-6, 16-13)

Junior Basket II: Szczołko 20, Łączny 16, Maroń 8, Sisulewski 7, Mazur 6 - Marciniuk 10, Tomczyk 2, Tochowicz, Płaszczymąka;

UKS 27: Jureczko 25, Puszek 11, Kuta 7, Gorgoń 5, Nowak - Burkot 6, Kopeć 3, Perdek, Matras, Majewski, Pinkawa;

Niestety nie udało się naszym chłopakom podtrzymać dobrej passy w meczach derbowych. W wyjazdowym pojedynku ulegliśmy drużynie UKS Junior Basket II 69-57.
Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. W naszym zespole wynik trzymał Jureczko. Niestety w tym spotkaniu był on praktycznie osamotniony w ataku, ponieważ nasi pozostali liderzy, Kuta, Puszek, Gorgoń, mieli ewidentnie słabszy dzień. Również Michał Burkot nie był sobą i nie pokazał on w meczu pełni swoich możliwości. Na szczęście rywale też mieli problem ze znalezieniem swoich liderów punktowych w tym dniu i na przerwę schodziliśmy z 4-punktową stratą. Po przerwie, zamiast gonić rywali, zaczęliśmy tracić coraz więcej punktów. Rywale zdobywali punkty po bardzo chaotycznych akcjach, a nasi chłopcy niestety chcieli odrabiać starty w ten sam sposób. Oddawaliśmy mnóstwo rzutów z nieprzygotowanych pozycji, a w obronie nie trzymaliśmy się żadnych zasad. Efekt tego był taki, że na boisku panował chaos. Chłopaki dużo biegali, ale nie przynosiło to żadnych korzyści. W ten sposób nie da się wygrywać meczów i tak też się stało w tym spotkaniu. Obraz gry już do końca nie uległ zmianie i ponosimy porażkę 69-57.
Spotkanie to było nauczką dla naszego zespołu, że nie wolno dawać sobie narzucać stylu gry przeciwnika, tylko cały czas grać swoją koszykówkę.
Następny mecz nasz zespół rozegra 13.12.2012. w Rybniku z tamtejszym MKKSem.

UKS 27 Katowice - KS JAS-FBG Sosnowiec II 30-90 (6-24, 7-14, 8-23, 9-29)

UKS 27: Wilamowska 14, Kruk 6, Zaprzałka 3, Wijas 2, Smółka 2, Kępka 2, Borzęcka 1, Plewa, Girczys, Wójcik, Stegman;

KS JAS-FBG II: Wołyńska 23, Mantykiewicz 20, Nowak 12, Guzik 12, Wojtala 7, Bendor 6, Jasińska 6, Szot 2, Peciak 2, Mendyk, Wojtylas, Nowacka;