FANTASTYCZNY MECZ KADETÓW Z MOS KATOWICE!
UKS MKS MOS Katowice - UKS 27 Katowice 71-73 (15-11, 18-13, 16-22, 13-16, 9-11)

MKS MOS: Koneczny 17, Lewiński 14, Orpel 13, Kędzior 10, Komorowski 9 - Karpacz 6, Kleinert 2, Krawczyk;

UKS 27: Burkot 25, Jureczko 20, Kuta 11, Puszek 6, Gorgoń 1 - Nowak 4, Janecki 3, Kopeć 3, Matras, Dziki;

Wspaniałe zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy w kolejnych derbach Katowic!!! Po dogrywce nasz zespół okazał się lepszy od MOSu Katowice o zaledwie 2 punkty! Było to kolejne spotkanie w którym nasz zespół, nawet w kryzysowych momentach, pokazał ogromny charakter i wolę walki.
Początek spotkanie zapowiadał, że mecz będzie wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi. Pod koniec tej części meczu rozegrał się rozgrywający rywali Adrian Kędzior i głównie dzięki niemu MOS wyszedł na czteropunktowe prowadzenie. Druga kwarta rozpoczęła się od celnej trójki Janeckiego, ale niestety były to miłe złego początki. Mieliśmy wielkie problemy z obroną 1-1. Pozwalaliśmy rywalom na mnóstwo penetracji, które kończyły się prostymi punktami spod samego kosza. Całe szczęście, że w tej kwarcie na miarę swoich swoich możliwości zaczął grać Michał Burkot. Podziałała na niego reprymenda trenera, po której zaczął dominować na obu tablicach. Michał zdobył w drugich dziesięciu minutach spotkania 9 z 13 punktów całego zespołu i głównie jemu zawdzięczamy to, że do przerwy przegrywamy różnicą tylko dziewięciu punktów. Na całe szczęście na drugą połowę wyszedł całkiem inny, bardziej zmobilizowany, zespół. Wszystko zaczęło się od defensywy, która oczywiście zaczynała się już na połowie przeciwnika, dowodzona przez Mateusza Puszka i Krzyśka Gorgonia. Na tablicach dominował Burkot, swoje punkty dorzucał Jureczko, a czarną robotę na tablicach wykonywał Kamil Kuta. Złapaliśmy wiatr w żagle, a rywale zaczęli się gubić. Na czwartą kwartę wchodzimy już tylko z bagażem trzech punktów. Jednak przewagę tą szybko niweluje Kamil Kopeć, który na otwarcie tej części meczu rzuca celnie za trzy punkty. Cała ta kwarta to gra punkt za punkt. Na 13 sekund przed końcem meczu faulowany Błażej Orpel trafia jeden z dwóch rzutów wolnych i wyprowadza MOS na dwupunktowe prowadzenie. W odpowiedzi, po dobrze rozrysowanej akcji, piłkę otrzymuje Burkot i indywidualną akcją, zakończoną celnym rzutem nad dwumetrowym Konecznym, doprowadza do dogrywki! Dodatkowe 5 minut lepiej rozpoczynają gospodarze. Wykorzystują nasze błędy w defensywie (brak pomocy) i na 2 minuty do końca wychodzą na 5-punktowe prowadzenie. Jednak nasi chłopcy, nie pierwszy raz w tym sezonie, pokazali, że nigdy się nie poddają. Dzięki rzutom Jureczki, Kuty i Burkota doprowadzamy do remisu. Przeciwnicy w ważnym momencie popełniają błąd i na 10 sekund do końca mamy piłkę w rękach. Puszek podaje do Jureczki, który oddaje rzut z półdystansu. Piłka nie wpada do kosza, ale na posterunku po raz kolejny znajduje się Burkot, który zbiera piłkę i umieszcza ją w koszu na 2 sekundy przed końcem meczu. Trener rywali poprosił o czas i rozrysował akcje, która jednak okazała się nieskuteczna i mogliśmy się cieszyć z kolejnego zwycięstwa!!! Ten mecz znów pokazał ile znaczy w sporcie ambicja i nieustanna wiara w zwycięstwo. Chłopakom należą się ogromne gratulacje, gdyż pokazali dzisiaj, że żadna drużyna nie będzie miała z nimi łatwo.
Następne spotkanie nasz zespół rozegra z drużyną Junior Basket II Katowice, a więc kolejne derby przed nami. Mecz zostanie rozegrany w piątek, 7.12.2012. na hali przeciwnika, na os. Witosa. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!