UDANY PONIEDZIAŁEK KADETÓW.
UKS KS "Królewscy" Chorzów - UKS 27 Katowice 65-85 (13-27, 15-18, 23-20, 14-20)

KS "Królewscy": Bień 32, Akpa 11, Stańko 8, Środa W. 8, Markiewcz - Grabiwoda 7, Wawrzyniak 1, Środa P. 1;

UKS 27: Jureczko 27, Kuta 17, Puszek 16, Kopeć 10, Dziki 2 - Walerus 4, Majewski 3, Perdek 2, Matras 2, Nowak 2, Pinkawa;

Na spotkanie do Chorzowa z miejscowymi "Królewskimi" nasz zespół pojechał w roli faworyta, który powinien udowodnić, że nie przypadkiem znajduje się wyżej w tabeli. Cel został osiągnięty, gdyż, i wynik i przebieg spotkania jednoznacznie potwierdził kto jest lepszym zespołem. Od samego początku agresywna defensywa kierowana przez Mateusza Puszka nie pozwala Chorzowianom na zbyt wiele Oprócz tego nieźle spisywali się nasi podkoszowi Kamil Kopeć i Kamil Kuta, którzy musieli sobie radzić z zawodnikami wyższymi od nich o głowę. W ataku dobrze spisywał się nasz ofensywny lider Kamil Jureczko i w efekcie po pierwszej kwarcie mieliśmy już 14 punktów przewagi.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. Mieliśmy mały zastój w ataku, ale "Królewscy" też nie błyszczeli w tym elemencie gry i dlatego na przerwę schodziliśmy z bezpieczną przewagą 17-tu punktów. W trzeciej części spotkania na boisku pojawili się nasi zmiennicy z zadaniem powiększenia przewagi i niestety zadanie to nie zostało w pełni wykonane. Mieliśmy duże kłopoty z powstrzymaniem rozgrywających rywali. Znów szwankowała pomoc w obronie i wobec tego zamiast powiększyć przewagę, rywale zmniejszyli ją ponownie do 14 punktów.

Na szczęście w czwartej kwarcie znów zaczęliśmy grać skutecznie na obu połowach. Skuteczny był Kamil Kuta, swoje punkty dorzucili Puszek i Jureczko i kolejne zwycięstwo naszych chłopaków stało się faktem.

UKS 27 Katowice - MCKiS I Jaworzno 24-114 (10-18, 6-28, 6-40, 2-28)

UKS 27: Kuta 10, Matras 4, Kopeć 2, Gorgoń 2, Dziki - Janecki 2, Majewski 2, Pinkawa 2, Perdek, Walerus;

MCKiS I: Sadzyński 23, Brzozowski 21, Chłapek 15, Klimek 12, Stanek 6 - Panek 15, Bialik 6, Kuzak 6, Sapun 4, Dyński 4, Molenda;