SZCZĘŚLIWY FINAŁ KADETÓW
UKS MKS II Zabrze - UKS 27 Katowice 89-90 (17-21, 33-14, 26-22, 13-33)

MKS II: Wojciechowski 36, Heliński 21, Tadrzak 11, Madej 11, Bednarek 6 - Filip 2, Zubek 2, Kwarczak, Tejchman, Jadeszko;

UKS 27: Jureczko 34, Kuta 17, Kopeć 13, Puszek 12, Dziki 2 - Matras 10, Gorgoń 2, Perdek, Walerus;

Cóż to był za mecz!!! To był prawdziwy horror zakończony happy endem dla naszych chłopaków. Nasz zespół pojechał do Zabrza w roli faworyta, biorąc pod uwagę miejsce w tabeli i wynik pierwszego spotkania.

Pierwsza kwarta zdawała się to potwierdzać. Szybka gra prowadzona przez Mateusza Puszka, dobry ruch piłki i skuteczne penetracje Kamila Jureczki spowodowały, że po pierwszej kwarcie byliśmy na 4-punktowym prowadzeniu. O tym co stało się w drugiej części spotkania nasi chłopcy chcieliby pewnie jak najszybciej zapomnieć. Wyglądało to tak jakby zapomnieli oni jak się gra w koszykówkę. W ataku nie wykazywaliśmy żadnej inicjatywy, a nasza obrona była jedną, wielką dziurą. Każda penetracja w stronę naszego kosza kończyła się prostymi punktami. W tego typu akcjach szczególnie brylował lider Zabrzan Jakub Wojciechowski. Za podsumowanie tej kwarty może posłużyć fakt, że ostatnie 15 punktów w tej części spotkania zdobył zespół MKS II !!!

Na przerwę schodzimy przegrywając 50-35. Ostra reprymenda trenera w szatni przyniosła tylko częściowy skutek, ponieważ o ile w ataku radziliśmy sobie całkiem przyzwoicie to nasza obrona wciąż była dziurawa jak szwajcarski ser. Po 5 minutach nasza strata do rywali wynosiła już 27 punktów. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty zafunkcjonowała nasza defensywa na całym boisku świetnie kierowana przez Puszka i Krzyśka Gorgonia, który odbudował się psychicznie po fatalnej pierwszej połowie. Czwarta kwarta to był już koncert gry naszego zespołu. Nasi chłopcy pokazali niesamowitą determinację i wolę walki. Agresywny pressing na całym boisku, dowodzony przez Puszka i Gorgonia, wspomaganych przez Jureczkę wymusił mnóstwo błędów u rozgrywających przeciwników. Nasza gra w ataku w końcu zaczęła wyglądać tak jak powinna. Dynamiczne penetracje Jureczki i Puszka pozwalały na stopniowe zmniejszanie dystansu do przeciwników. Gorgoń świetnie wyprowadzał szybkie ataki, a Kopeć i Kuta mocno walczyli na obu tablicach i dorzucali swoje punkty.

To wszystko doprowadziło do tego, że na 10 sekund przed końcem traciliśmy do rywali tylko 1 pkt. Kamil Kuta specjalnie sfaulował przeciwnika, aby ten wykonywał rzuty osobiste. Na nasze szczęście graczu MKSu II pomylił się dwukrotnie i Kuta zebrał piłkę. Puszek przeprowadził piłkę na połowę rywali i podał do Jureczki. Ten wykazał się zimną krwią i wykonał skutecznie penetrację zakończoną bardzo trudnym rzutem ponad rękami obrońców. W tym momencie wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie, a na zegarze do końca meczu pozostawały 2 sekundy. Zabrzanie nie zdążyli przeprowadzić skutecznej akcji i nasi chłopcy mogli zacząć fetować wspaniałe zwycięstwo.

Na pochwałę zasługuje dzisiaj całą drużyna. Nasz lider Jureczko, defensywni liderzy Puszek i Gorgoń, Kopeć i Kuta, którzy dzielnie wspierali liderów i w ataku i w obronie, Matras, który dał świetną zmianę oraz Perdek, Walerus, Dziki, Kobylarz i Pinkawa, którzy dzielnie wspierali kolegów z ławki rezerwowych. To spotkanie pokazało jak dużo w sporcie znaczy charakter, zaangażowanie, determinacja i walka do samego końca. Naszym chłopakom należą się wielkie gratulacje!!! Następne spotkanie nasz zespół rozegra już jutro (tj. 31.10.2012) w Gimnazjum nr 19, o 16.45 z niepokonaną dotychczas drużyną MCKiS I Jaworzno. Wszystkich serdecznie zapraszamy na trybuny!!!