NIEUDANY REWANŻ KADETÓW.
UKS UKS 27 Katowice - MOSM I Tychy 51-78 (10-21, 10-18, 15-24, 16-15)

UKS 27: Burkot 19, Puszek 13, Nowak 7, Jureczko 4, Dziki - Majewski 4, Kopeć 2, Turek 2, Perdek, Gorgoń, Janecki, Matras;

MOSM I: Kośmider 16, Raff 13, Beszterda 10, Kisielowski 3, Fułek 2 - Bulira 14, Machorowski 12, Banaszek 5, Szarota 2, Trybulec 1, Bielecki;

Mimo, że mecz ten odbywał się w 6-tej kolejce to można śmiało powiedzieć, że było to już spotkanie o awans do finału A. Niestety po meczu to Tyszanie mieli więcej powodów do radości. Dzisiejszy pojedynek od początku nie układał się po naszej myśli. Nasi chłopcy mieli problemy ze skonstruowaniem akcji w ataku pozycyjnym, nasza obrona była dziurawa jak ser szwajcarski, a do tego nasz najlepszy strzelec Kamil Jureczko już po 4 minutach miał na swoim koncie trzy przewinienia. Dopiero pod koniec drugiej kwarty nasz zespół pokazał trochę dobrej. Agresywniejsza obrona spowodowała, że łatwiej wyprowadzało się szybkie ataki, w których dobrze pokazał się Robert Majewski. Niestety były to tylko przebłyski. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się znacząco. Tyszanie byli za mocni, abyśmy mogli myśleć o zwycięstwie. Wynik dokładnie odzwierciedla różnicę między oboma zespołami. Na specjalne wyróżnienie zasługuje w naszym zespole Mateusz Puszek. Na boisku wydaje się, że ma on dodatkowe płuco i dodatkowe serce do gry. Jego ambicją, wolą walki i zaangażowaniem można by obdzielić kilkunastu zawodników. Miejmy nadzieje, że koledzy z drużyny wezmą przykład ze swojego kapitana i w następnych spotkaniach pokażą podobną postawę. Nie należy również zapomnieć o kibicach, którzy ponownie tłumnie stawili się na trybunach i przez cały mecz głośnym dopingiem wspierali swoich kolegów. Kolejne spotkanie nasz team rozegra 25.10.2012. w Gliwicach z drużyną GTK II.