DOBRA SERIA KADETÓW.
UKS UKS 27 Katowice - KS Królewscy Chorzów 76-52 (25-10, 10-11, 21-12, 20-19)

UKS 27: Jureczko 28, Burkot 14, Gorgoń 11, Puszek 8, Kopeć 4 - Dziki 4, Turek 3, Janecki 2, Perdek 2, Majewski, Walerus;

KS Królewscy: Bień 22, Stańko 13, Markiewicz 5, Środa 2, Kanclerz 2, - Gajda 6, Sprusiński 2, Bizuk;

Kolejne, trzecie już z rzędu, spotkanie na naszej hali rozpoczęło się od mocnego uderzenia naszego zespołu. Świetna defensywa na całym boisku spowodowała, że po 4 minutach na tablicy wyników widniał wynik 16-0. Gorgoń i Puszek zaliczali mnóstwo przechwytów, które kończyły się łatwymi punktami. Wyprowadzaliśmy także dużo skutecznych, szybkich ataków i nasza gra naprawdę mogła się podobać. Rywale zupełnie nie radzili sobie, zarówno w ataku, jak i w obronie, wobec czego po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 25-10. Niestety w drugiej kwarcie, zamiast dalej powiększać przewagę, oddaliśmy inicjatywę rywalom. W ataku byliśmy nieskuteczni, a nasza obrona nie była już tak agresywna. Dodatkowo pod mieliśmy spore problemy z powstrzymaniem, mierzącego 2 metry, Olafa Bienia. Utrzymanie wyniku zawdzięczamy Kamilowi Jureczko, który swoimi dynamicznymi penetracjami 'trzymał' wynik. W trzeciej odsłonie meczu nasz zespół znowu zaczął pokazywać swoją wyższość. Świetnie grę prowadził Mateusz Puszek, popisując się efektownymi asystami, a w ataku nie do zatrzymania był Kamil Jureczko, który był po prostu zbyt szybki dla rywali. Dobry fragment zanotował również Michał Burkot, który zanotował kilka przechwytów i po nich skutecznie wykańczał szybkie ataki. W czwartej kwarcie spokojnie kontrolowaliśmy wynik i nie pozwoliliśmy już dogonić się przeciwnikom. W ostatnich minutach nasi liderzy mogli już usiąść na ławce i oglądać jak rezerwowi utrzymują wypracowaną wcześniej przewagę. Mecz ostatecznie kończy się wynikiem 76-52. Jest to nasza trzecia wygrana z rzędu. Następne spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż podejmujemy za tydzień (11.10.) na wyjeździe lidera naszej grupy MCKiS I Jaworzno. Mamy nadzieje, że nasi chłopcy powiększą passę spotkań bez porażki.
Na pochwałę zasługują również kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach. Stworzyli oni fantastyczną atmosferę, która napewno pomogła chłopakom w dobrej grze!!!