WYNIKI II TURNIEJU MINIKOSZYKÓWKI O PUCHAR GEN. JERZEGO ZIĘTKA
8. GTK Gliwice

Link do relacji w TVP 3

Link do galerii zdjęć

II Turniej Minikoszykówki o Puchar Generała Jerzego Ziętka uważamy za udany. Dopisały wszystkie zespoły, obyło się bez kontuzji. Trenerzy druzyn podkreślali, że niejednokrotnie były to dla ich drużyn pierwsze poważniejsze mecze. Jako organizator cieszę się, że udało się zaprosić Posła na Sejm RP Pana Jerzego Ziętka, który pojawił się w finałowym dniu imprezy. Pan Ziętek, okazał się bardzo sympatycznym, miłym człowiekiem oraz fanem sportu. Jego obecność była dla nas zaszczytem. Dzięki naszym wspólnym staraniom mogliśmy propagować zdrowy styl życia oraz upamietnić postać jego dziadka - Generała Jerzego Ziętka.

Myślę, że uczestnicy oprócz wielu meczy mieli przygotowanych sporo innych ciekawych przedsiewzięć. W pierwszym dniu turnieju zorganizowaliśmy wieczór konkursów. Uczestnicy mogli wziąść udział w trzech różnych zawodach - rzutowym, zręczanosciowym oraz wyścigach drużyn. Emocji było sporo, ale jeszcze więcej dobrej zabawy. W drugim dniu turnieju nasz zaproszony gość Kacper Lachowicz przeprowadził trening pokazowy dla zawodników i zawodniczek. Krótkie filmiki z tego pokazu będą zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Turniej wygrała ekipa z Wieliczki, która w finale okazała się mocniejsza od naszego zespołu. Niemniej jako jeden z trenerów naszej sekcji minikoszykówki uważam nasz udział za sukces. Chłopcy i dziewczyny dali z siebie wszystko, zebrali sporo dobrych doświadczeń. Na pewno mamy bardzo perspektywiczny zespół nad którym czeka trenerów sporo pracy!

Jako organizator dziękuję Dyrekcją szkół, które gościły naszych uczestników - Pani Marii Wieczorek oraz Irenie Denickiej, wielkie podziekowania dla Pana Jerzego Ziętka wsparcie i zainteresowanie naszymi projektami, Pani Wiceprezydent Katowic Krystynie Siejnej i Panu Naczelnikowi ds Sportu Sławomirowi Witkowi za współorganizację, Pani Halinie Baczyńskiej Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Silesia i Pani Dorocie Ostrowicz za pomoc finansową, Panu Markowi Janikowskiemu z Go SPort Katowice za ufundowanie nagród.

Dziękuje również moim kolegom klubowym Arturowi Mikrucie, Jackowi Wróblewskiemu, Pawłowi Jankowskiemu i Darkowi Stuczyńskiemu za pomoc w przygotowaniach, Marcinowi Konikowi za wielkie wsparcie w pracach przygotowawczych, złotym chłopakom stolikowym czyli naszym koszykarzom Tomkowi Jabłeckiemu, Dariowi Lipskiemu oraz Jakubowi Zamojskiemu. Wielkie dzięki dla fotografa czyli Adasia Wróblewskiego. Osobne podziekowania dla naszego przyjaciela klubowego w Urzedzie Miasta - Krzysztofa Pieczyńskiego za załatwienie banerów za zdjęciami koszykarzy.

Najlepszy zawodnik turnieju:

Konkurs zręcznościowy:
Kamil Giełczyński - Nowy Targ

Wyścigi rzędów:
Ekipa Wieliczka: Maciej Jędrzejczyk, Tomasz Kwieciński, Sebastian Ferenczak, Łukasz Bartłomiej

Wyniki:

Grupa A