ZAPROSZENIE NA TURNIEJ MINIKOSZYKÓWKI ROCZNIK 2002
UKS II Turniej Minikoszykówki o Puchar Generała Jerzego Ziętka

Termin: 28 -29 kwietnia
Ilość drużyn: 8
Kategoria wiekowa: rocznik 2002 i młodsi (mogą być grupy mieszane składające się z chłopaków i dziewczyn)
Miejsce: Hala sportowa Gimnazjum nr 19 oraz sala szkolna w Szkole Podstawowej nr 27

System rozgrywek: Zespoły zostaną podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. W grupach gramy systemem każdy z każdym (28 kwietnia). W drugim dniu turnieju drużyna zajmująca 1 miejsce z pierwszej grupy zagra z 1 miejscem z drugiej grupy finał i analogicznie w ten sam sposób mecz o 3,5 i 7 miejsce.

Dodatkowo w pierwszy dzień turnieju przewidziano konkurs rzutowy, wyścigi reprezentantów drużyn oraz konkurs zręcznościowy.

Mecze o miejsca, konkursy oraz część meczy grupowych będzie kamerowana.

Nagrody: puchar dla każdej drużyny, medale za pierwsze 3 miejsca, statuetki i dyplomy dla pierwszej piątki turnieju, najlepszego zawodnika turnieju, oraz najlepszego zawodnika drużyny. Nagrody dla zwycięzców konkursów.

Opłaty:

Wpisowe: dla drużyn korzystających z noclegu – 150 zł
Dla drużyn niekorzystających z noclegu 400 zł

Sposób wpłaty zostanie indywidualnie ustalony z organizatorem.

Opłata za nocleg z wyżywieniem: 100 zł
Nocleg obejmuje od przyjazdu w piątek wieczorem do niedzieli. Spanie na salach lekcyjnych na materacach. Uwaga – ważne, aby każdy uczestnik miał ze sobą śpiwór.
Wyżywienie obejmuje kolację (piątek), śniadanie, obiad, kolację (sobota), śniadanie, obiad lub prowiant na drogę (niedziela)

Rejestracja do turnieju:

Michał Bentkowski 609 39 40 77, michben@poczta.onet.pl

Sposób rozegrania meczy:

Każde spotkanie będzie trwać 4 kwarty po 10 minut. Czas będzie zatrzymywany w trakcie rzutów wolnych, czasów dla trenerów lub dłuższych przestojów, za wyjątkiem ostatniej minuty każdej kwarty, gdzie czas będzie zatrzymywany każdorazowo podczas przerw w grze.
Gdy zawodnik rzucający zostanie sfaulowany to przysługują mu dwa rzuty wolne, bez gry. Po rzutach piłka trafia do obrońców.
Nie ma limitu fauli dla zawodnika, jedynie jest limit 6 fauli na kwartę. Przy 6 przewinieniu i każdym kolejnym drużynie atakującej przysługują 2 rzuty wolne.
Nie będzie odgwizdywany błąd połowy.
W pierwszych dwóch kwartach maja zagrać inni zawodnicy tj. jeśli zawodnik wszedł w pierwszej kwarcie nie może zagrać w drugiej i odwrotnie. W 3 i 4 kwarcie ilość zmian dowolna.
Zespoły musza kryć obroną każdy swego. Od oceny obrony są sędziowie, którzy zostaną uczuleni w tym względzie. Inny rodzaj obrony zostanie ukarany: po raz pierwszy upomnienie, kolejne razy to dwa rzuty wolne dla ataku.

Szczegółowy harmonogram zostanie stworzony po zebraniu pełnej listy zgłoszeń.