PIERWSZA WYGRANA MŁODZIKÓW STARSZYCH!
UKS UKS 27 Katowice - KŚ AZS Katowice 53-45 (12-6, 14-13, 14-14, 13-12)

UKS 27: Turek 12, Kopeć 10, Świerczek 10, Matras 6, Majewski 5, Kobylarz 4, Turniak 2, Pinkawa 2, Walerus 2, Perdek, Noczyński;

KŚ AZS: Palacz 14, Dobosz 13, Kapłon 8, Pawełczyk 4, Janakiewicz 4, Pazik 2, Kondraciuk, Korbal, Budzik, Firak;

Dzisiejszy dzień, mimo, że to 13-sty dzień miesiąca, okazał się dla naszego zespołu bardzo szczęśliwy, gdyż chłopcom udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w ich sportowych karierach! W derbach Katowic pokonaliśmy KŚ AZS Katowice 53-45. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo korzystnie i po dobrych akcjach, wracającego po kontuzji kostki, Kuby Świerczka osiągnęliśmy kilkupunktową przewagę. W drugiej kwarcie, dzięki ambitnej grze po obu stronach parkietu, nasza przewaga utrzymała się, ale nie była ona na tyle duża żebyśmy mogli być pewni zwycięstwa. Na uwagę zasługuje świetna gra na tablicach Kamila Kopcia. Trzecia część spotkania rozpoczęła się po myśli naszego zespołu, ale niestety po kilku minutach zaczęliśmy pozwalać rywalom na zbyt wiele, w konsekwencji czego przez chwilę to AZS był na prowadzeniu. Na szczęście dobra gra Kuby Świerczka i Marcina Turka pozwoliła odeprzeć atak rywali i odzyskać prowadzenia. Czwarta kwarta to walka punkt za punkt i wciąż świetna dyspozycja Marcina Turka, który był dzisiaj cichym bohaterem spotkania. Jego przechwyty, skuteczność i świetne bieganie do szybkiego ataku zasługują dzisiaj na duże pochwały. Rywale, mimo dużego zaangażowania, nie zdołali dogonić naszego zespołu i pierwsze zwycięstwo stało się faktem! Oczywiście nie obyło się również bez mankamentów w naszej grze, ale zwycięzców się nie sądzi. Gratulacje dla naszego teamu! Następny mecz chłopcy rozegrają za tydzień na wyjeździe z MUKS Pszczyna. Liczymy na kolejną wygraną!