WALKA Z LIDEREM GRUPY B W KADETACH.
UKS 12.01.2012 UKS 27 Katowice - MCKiS Jaworzno I 53 - 82 ( 17-11, 8-29, 16-24, 12-18)
Punkty: Urbaniec 13, Żwiryk 12, Jureczko 10, Matysiak 8, Kempski 4, Wieczorek 4!, Gorgoń 2 oraz Dziura, Nowak, Burkot, Dudek i Puszek.
Najwiecej dla MCKiS: 4.Balcerak-22, 17.Nowak-18, 6.Grzybowski-14, 8.Brakoczy-11.

Drużyna Kadetów trzeci kolejny mecz bardzo dobrze rozpoczyna swoje spotkanie zdobywając prowadzenie. Niestety w każdym z tych meczów w drugiej kwarcie następuje metamorfoza zespołu niezależnie od zestawienia zawodników na boisku. Kolejny mecz przewaga z pierwszej kwarty zostaje zamieniona na sporą stratę do przerwy – tym razem jak się okazało nie do odrobienia. Brak koncentracji, rozluźnienie?
Druga połowa zaczyna się od zrywu gospodarzy i zmniejszenia straty z 15 do 8 punktów. Na tym jednak koniec dobrych informacji. Dalej widoczna zaczyna być przewaga doświadczenia MCKiS I. Zespół gości złożony jest z zawodników rocznika1996 i w starciu szczególnie z rezerwowymi UKS( głownie rocznik 1997) widać różnicę w ograniu i przygotowaniu atletycznym do zawodów. Do końca meczu goście kontrolują sytuację i spokojnie powiększają przewagę.
W zespole gospodarzy całkiem udanie debiutuje( po prawie dwóch latach przerwy od meczów ligowych) w rozgrywkach kadetów Szymon Wieczorek zdobywając cztery punkty.

Przed nami mecz derbowy z UKS Junior Basket Katowice. Chyba nie trzeba tłumaczyć i wszyscy wiedzą co to znaczy grać mecz derbowy?!...