ZWYCIESTWO KADETÓW NAD BYTOMIEM!
UKS Godzina 16.30 dnia 7.XI.2011.Na hali sportowej w Gim nr 19 drużyna kadetów rozegrała zaległe spotkanie pierwszej rundy grupy eliminacyjnej Śląskiej Ligi Koszykówki Kadetów. Spotkanie nie zostało rozegrane zgodnie z terminarzem z powodu spóźnienia gości. Tym razem Bytomianie pojawili się sporo przed czasem ale nie pomogło im to gdyż spotkanie przegrali 69 – 44.

W związku z czym pierwsze spotkanie odbyło się 27.X.2011 w Bytomiu. Zwycięstwo przypadło gospodarzom w stosunku 68 – 49. Otwarcie meczu po raz pierwszy w tym sezonie zdecydowanie dla UKS 27. Pierwsza kwarta kończy się wygraną 12 – 5. Jednak im dalej tym gorzej. Ogłuszający doping grupy koszykarek z Bytomia plus dobra obrona i zdecydowanie wygrana walka o zbiórki powodują że UKS 27 nie potrafi wygrać do końca meczu żadnej z kwart. Świetnie gra trójka Bytomian: Kubica, Lipiński, Nikiel. Pierwszy nie zdobywał wielu punktów ale wykreował dla swoich parterów mnóstwo dobrych pozycji po których punkty w prostych sytuacjach zdobywali wysocy Lipiński 28 i Nikiel 13. Z takim obrotem sprawy nie potrafi pogodzić się Tomek Jabłecki, który próbuje nawiązać walkę ale zostaje również słusznie ukarany przewinieniem technicznym. Te fakty przekładają się na porażkę różnicą 19 punktów.

Mecz w Katowicach zaczyna się od „wymiany ciosów”. Po pierwszej kwarcie Bytom prowadzi 14 – 13 co zapowiada zaciętą walkę do końca meczu. Jednak od drugiej kwarty zaczyna się popis miejscowych. Tak jak to było w Bytomiu dziesięć dni wcześniej pozostałe kwarty wygrywają gospodarze i wysoko całe spotkanie. Od drugiej kwarty UKS 27 praktycznie nie daje dojść do głosu przeciwnikowi. Kluczem do sukcesu wydaje się wysoki - równy poziom koncentracji przez cały mecz i wysoki – równy poziom gry w obronie. Bardzo dobre zawody z obu stron parkietu rozgrywa Michał Kempski który na spółkę z Kamilem Kutą udanie powstrzymują bardzo groźnego rozgrywającego Kubicę. Zagrania wysokich zawodników świetnie ograniczyli Bartek Matysiak i Piotrek Stuczyński. Dzięki tej dwójce i Pawłowi Kubatowi UKS 27 zniwelował przewagę w strefie podkoszowej i wygrał rywalizację o zbiórki.
Cieszy coraz lepsza współpraca w ataku i kilka naprawdę wybornych asyst, którymi popisywał się miedzy innym Michał Żwiryk. Kilka dynamicznych zagrań pokazali: Tomek Jabłecki, Kamil Jureczko i Patryk Urbaniec, który dopiero wchodzi do drużyny.
Z zapisu protokołu meczowego wynika, że każdy zawodnik( będący dłuższy fragment na boisku) pomógł drużynie w ataku. To dobry znak bo tak wyrównane drużyny ciężko zastopować gdyż nigdy nie wiadomo na kim trzeba skupić obronę. Co najważniejsze( zauważono również na trybunach) każdy z grających wchodząc na boisko wprowadzał wysoki poziom zaangażowania w grze obronnej i udane zagrania w tej części gry! Dało się również słyszeć, że z takim poziomem walki w defensywie stać tą drużynę na wygrywanie większej ilości meczów! Oby tak dalej!
Kolejnym krokiem w rozwoju drużyny wydaje się wygranie meczu poza halą Gim nr 19. Czy może się to udać już w najbliższym wyjazdowym meczu?!?

27.X.2011 MOSM Bytom – UKS 27 Katowice 68 – 49 ( 5:12, 21:7, 18:12, 24:18 )
UKS: Jabłecki 19, Żwiryk 8, Matysiak 8, Kuta 6, Kempski 6, Zamojski 1, Jureczko 1 oraz Puszek, Burkot, Bagiński, Nowak, Poloczek
Najwięcej dla Bytomia: Lipiński 28, Nikiel 13, Kubica 7, Gościński 7, Nazarewicz 6

7.XI.2011 UKS 27 Katowice – MOSM Bytom 69 – 44 ( 13:14, 21:13, 19:11, 16:6 )