PIERWSZA WYGRANA KADETÓW.
UKS Dnia 24.X.2011 drużyna kadetów UKS 27 Katowice odniosła pierwsze w sezonie ligowe zwycięstwo! Ofiarą była drużyna Pogoni Ruda Śląska a wynik końcowy to 70 – 49.

Tak wysoka różnica na koniec nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Drużyna gości walczyła dzielnie dwa razy odrabiając sporą przewagę gospodarzy. Jednak agresywna postawa w obronie przez cały meczy sprowokowała wiele przechwytów miejscowych i błędów ze strony przyjezdnych. Efekty takiej obrony były widoczne szczególnie w czwartej kwarcie którą UKS wygrał aż 27 – 10 a zamęczony przeciwnik kompletnie oddał pole gry.

Co ciekawe para najlepszych strzelców UKS rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych. Jednak zaraz po wejściu zarówno Kamil Kuta(16pkt) jak i Bartosz Matysiak(16pkt) włączyli się w zdobywanie punktów i świetną obronę! Bartek opanował strefę podkoszową. Zbierał większość piłek w obronie i ataku oraz fenomenalnie zablokował kilku rywali. Kamil ciężko pracował na całej długości i szerokości boiska, wywierał presje przy kryciu graczy obwodowych.
Oczywiście nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie postawa obwodowych pierwszej piątki UKS. Coraz lepsza współpraca, dobre krycie na całym boisku zaowocowało w dużą ilość przechwytów i wyprowadzanych szybkich ataków zamienianych na „łatwe” punkty. Tercet obwodowych stanowili Michał Żwiryk(14pkt), Paweł Kubat(12pkt) i Tomek Jabłecki(9pkt).

Gratulacje dla całej drużyny! Sezon jest długi( trwa prawie do końca marca) więc będzie jeszcze wiele okazji aby zaprezentować swoje umiejętności a przy tym przeżyć pozytywne emocje i poczuć smak zwycięstwa! Miejmy nadzieję, że ten pierwszy sukces zdopinguje całą drużynę do ciężkiej pracy na treningach! Szczególnie zawodników, którzy nie zostali wyżej wymienieni. Jest kilka osób o dużym potencjale, które nie zaprezentowały jeszcze pełni swoich możliwości a solidnie trenując z pewnością mogą pomóc tej drużynie w osiąganiu dobrych wyników.

UKS 27 Katowice – Pogoń Ruda Śląska 70 – 49 ( 14:15, 23:9, 6:15, 27:10 )

UKS: Kuta 16(1), Matysiak 16, Żwiryk 14, Kubat 12, Jabłecki Tomek 9, Stuczyński 2, Jureczko 1 oraz Bagiński, Dziura, Nowak, Zamojski, Puszek.

Najwięcej dla Pogoni: Szymczak 12, Gancarz 10, Ucherek 9, Pustelnik 8.