PIERWSZY MECZ SEZONU 3 LIGI.
UKS Tegoroczny zespół Egeniusza Smolichy wystąpi w rozgrywkach 3 ligi i juniorów starszych. Drużyna składa się z zawodników z roczników 91-95. W zeszłym sezonie debiutowalismy w 3 lidze i udało się nam pare razy wygrać, napędziliśmy też strachu rywalom walczącym o awans do 2 ligi, z kolei w juniorach starszych zajęliśmy 2 miejsce w lidze śląskiej. W tym sezonie można stwierdzić, że mamy podobne aspirację. 3 ligę można traktować jako poligon do nauki dla juniorów starszych a dla chłopaków z rocznika 91 jest to sprawdzian dojrzałości w koszykówce seniorskiej. Ze składu odpadł na razie Łukasz Drost (??) Tomek Smolicha leczy kontuzję, król strzelców zeszłorocznych rozgrywek 3 ligi i jun. starszych - Mateusz Pawlik trenuje i gra w AZS AWF Katowice, jednak będzie wzmacniał naszą drużynę juniorów starszych. W trzeciej lidze potrzebujemy nowych starzelców. Mamy na razie dwie nowe twarze chłopaka z Tarnowskich Gór oraz Lublina (proszę wybaczyć ale nie poznałem jeszcze ich imion), być może dojdzie ktoś z Prudnika. Do składu po dłuższej przerwie powrócili (miejmy nadzieję że zapału im starczy na cały rok) Marcin Antosik i Djamel Benlazereg.

Poniżej moje prywatne zestawienie składu wg pozycji:
1. Rozgrywacze: tak naprawdę to mamy jedną jedynkę - Remika, oraz paru tzw combo guards - Borys oraz Jacek, którzy maja spore możliwości rzutowe, nie boją się nikogo. Niezłym impulsem w grze jest zawsze Musiek, niemniej musi trochę popracować nad przeglądem gry. Na zawodnikach obwodowych spoczywa spora presja, szczególnie w decydujących momentach gry, czy młodzi chłopcy dadzą rade w rozgrywkach seniorskich? Myślę, że tak pierszy egzamin w sobotę. Mamy w skłądzie paru nowych zawodników min. Magic i Willy, o których widze spory postęp w grze.

2. Skrzydłowi: Dla mnie pierwszoplanową postacią w tym sezonie powinien być Tomek Wistuba, liczę na to, że to będzie jego sezon. Rok temu dołączył do rozgrywek później i potrzebował trochę czasu aby wejść dobrze w mecze, ale w tym roku powinien być najlepszy na swojej pozycji na Śląsku w juniorach i brać na swoje barki odpowiedzialności lidera w 3 lidze. Na pewno zawsze pomocny będzie Adaś, który jeśli tylko wydobędzie z siebie troche agresji jest nie do zatrzymania w grze 1 na 1, oprócz tego ma dobry przegląd pola. Moim zdaniem powienien pracować nad kozłem i próbować grać jako zawodnik obwodowy. Pod znakiem zapytanie stoi forma Djamela, którego nie było prawie przez cały zeszły sezon, jeśli dojdzie do starej dyspozycji będzie kluczowym zawodnikiem. W obronie mocnym punktem będzie Kuba Najgrodzki. Mamy do pomocy jeszcze Fołdę, Banasia i Polonka, którzy też mogą zaskoczyć pozytywnie. Na pewno nie brakuje im warunków fizycznych.

3. Centrzy: Patryk Binkowski zeszły sezon miał przełomowy, zaliczył wiele dobrych meczy, zyskał doświadczenie i pewność siebie. Do tego mamy skocznego Dominika Jacaszka, młodego ale niezwykle utalentowanego Wojtka, który w przeciągu roku zmienił sie nie do poznania. Oby Bozia dała zdrowie i pomyślność w nauce dla Marcina Antosika bo jego obecność na boisku może diametralnie zmienić się na naszą korzyść, mało kto ma zawodnika o tym wzroście, Marcin musi tylko sporo popracować nad systematycznością.

Jesli kogos ważnego pominałem to przepraszam, jestem tylko człowiekiem. Wszystkim życzę udanego, mocno przepracowanego sezonu. Uważam, że jeśli zaczniecie systematycznie orać parkiet na treningach możecie coś osiagnąć. Na razie pojawiając się wybiórczo na zajęciach i po rozmowach z trenerem to nie widać tej systematyczności. Uwaga bo przeciwnik nie śpi i pracuje. Wygra ten kto da siebie więcej, wszystko w Waszych rękach.